Urbane opplevelser møter rå arktisk natur
Ut på tur med huskiene og valpebesøk
1490 NOK
per person
Gå på tur med noen firbente turvenner og en av våre erfarne guider.
Generell informasjon
Denne turen utføres av Tromsø Villmarkssenter. Har du lyst å se fjordene og fjellene som omkranser Tromsø sammen med en lodden venn og kanskje få nærkontakt med det nordnorske dyrelivet? Da er denne turen noe for deg.
En erfaren guide vil følge med deg på tur med noen av våre topptrente hunder. Vi kan gjerne tilpasse turen til dine behov. Tilbake på senteret får du servert lunsj og kaffe tilberedt over åpen ild med nydelig sjokoladekake til dessert i en samisk lavvo. Du vil også få muligheten til å besøke valpene våre.
Turen går på tirsdager og torsdager.
Minimum gruppestørrelse for denne aktiviteten er to personer. Hvis du reiser alene og vi ikke mottar andre bestillinger, vil vi enten tilby deg samme turen på en annen dag, en annen aktivitet på samme dagen eller full refusjon.
Avgangstid og sted: kl. 09:30 fra Radisson Blu Hotel
Siste oppmøtetid: 15 minutter før avgang.
Varighet: 4,5 timer
Vanskelighetsgrad: medium
Inkludert: guide, transport (25 min. hver vei), støvler, regnjakke, varm lunsj, kake og drikke
Sesong: 1. juni - 14. november
Priser fra
1490 NOK per person
- Voksen NOK 1490
- Barn 6-12 år NOK 745
Fasiliteter
- Studentpris
- Passer for barn og familie
- Guide
- Bål
- Engelsk
- Inkludert varme sko
- Buss (opptil 50 personer)
- Måltid inkludert
- Inkludert varme klede
- Vegetarianer
- Minibuss (opptil 16 personer)
- Middels
- Lett måltid inkludert
- Te/kaffe/kjeks inkludert
- Vegan
- Barn 6+
- Barn 12+
- 3-5 timer
Om Tromsø Villmarkssenter
I over 30 år har den velkjente hundekjøreren Tove Sørensen åpnet hjemmet sitt. Sammen med familien har de dedikert livet til å utdanne gjester om Alaska huskyer, hundekjøring og arktisk natur igjennom bærekraftig utendørsaktiviteter.
Vi gjør alt for å være en inkluderende vert - alle som deler vår lidenskap er velkommen. Alternativer for vegetarianere eller veganere gjelder i alle våre programmer.
Barna dine kan enten få nærkontakt med huskyene igjennom programmet valpetrening, eller sitte trygt i sleden kjørt av våre erfarne guider. Barn 0-2 år er alltid gratis, og rabatter tilbys for barn.
Senteret er tilgjengelig for personer i rullestol, og spesielt hundesledekjøring - hvor du sitter i sleden - fungerer godt for personer med funksjonshemninger. Området kan være litt vanskelig å manøvrere seg i - spesielt når det er mye snø. Ta gjerne med en hjelper om nødvendig! Vanlig busstransport krever at du selv kommer deg om bord, men vi kan selvfølgelig organisere transport på forespørsel.
Ta kontakt hvis du planlegger et besøk så skreddersyr vi turen til dine ønsker.
Du vil ikke bare oppleve alt vi elsker med vårt hjem, men oppdage en særegen kontakt med Arktisk. Røm fra all stress og lær deg å kjøre eget hundespann eller ta en vandretur med firbeinte venner.
Tromsø Villmarkssenter er ditt hjem i villmarka!
Phone: +47776 96 002
E-post: [email protected]
Web: http://villmarkssenter.no
Straumsvegen 601, 9109 Kvaløya